Haberler

2nd Annual Business Administration Conference (ABAC): Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World

02.11.2021

Türk-Alman Üniversitesi (İstanbul) ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Bielefeld) tarafından organize edilen “The Second Annual Business Administration Conference (ABAC) on Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World” başlıklı konferans 18-19 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul’dan çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

2019 yılının sonlarına doğru ortaya çıkan COVID-19 pandemisi tüm dünyada sadece insan sağlığını ve hayatını etkilemekle kalmamış, aynı zamanda ekonomi, iş yapış şekli, çalışma hayatı, eğitim ve tüketim alışkanlıkları gibi birçok alanı etkilemiş ve değişmiştir. Örnek olarak ekonomik açıdan bakıldığında e-ticaretin ne kadar önemli olduğu görülmüştür. Bununla birlikte dijitalleşme kendi zorluklarını da beraberinde getirmiştir. Bu zorluklarla başa çıkabilmek için uygun önlemlerin belirlenmesi ve stratejilerin uygulanması önem arz etmektedir.

Konferans, pandemi sonrası ortaya çıkan yeni dijital uygulamaları, dijitalleşmenin etkilerini ve beraberinde getirdiği zorlukları, alınması gereken önlemleri ve bu zorluklarla başa çıkma stratejilerini tartışmak için farklı disiplinlerden akademisyenleri ve sektörden önemli isimleri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Konferansa katılım ücretsiz olup konferans programına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz:

https://3fcampus.tau.edu.tr/uploads/cms/dba.tau/6662.pdf

Konferansa katılım kayıt olmayı gerektirmekte olup, kayıt formuna aşağıdaki linkten erişebilirsiniz:

https://3fcampus.tau.edu.tr/uploads/cms/dba.tau/6662.docx