Bölüm

İşletme Lisans Programı, öğrencilerine İşletme bilimi alanında temel mesleki bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefleyen bir programdır.  Programın öğretim planı muhasebe, finans, pazarlama, yönetim, sayısal yöntemler gibi doğrudan İşletme bilimi ile ilgili alanlara ait derslerin yanı sıra iktisat, hukuk ve yönetim bilişim sistemleri alanlarından zorunlu ya da seçmeli dersler ile zenginleştirilmiş bir öğretim planıdır. Bu bakımından program disiplinler arası bir özelliğine sahiptir.

Öğretim planındaki dersler çoğu uluslararası deneyime sahip Türk öğretim üyeleri, İşletme Bölümü’nde görevli Alman öğretim üyeleri ve bazı dersler için bölüm öğretim üyeleri ile birlikte ders vermek üzere Almanya’dan gelen Alman öğretim üyeleri tarafından verilmektedir.  

İşletme Lisans Programı üniversite-özel sektör iş birliğine önem veren, uygulama odaklı bir programdır. Bu bağlamda bazı öğrencilerimizin bitirme tezlerini uluslararası firmalarda yazabilmesi öğrencilerimize öğrenimleri sırasında elde ettikleri bilgi ve becerileri somut problemlere uygulama fırsatı sunar. Ayrıca zorunlu staj öğretim planının önemli bir parçasıdır.

Erasmus+ Değişim Programı ile öğrenciler yurt dışında anlaşmalı üniversitelerde de ders alabilme ve uluslararası deneyim kazanma şansına sahiptirler.

Programın önemli bir özelliği de programın Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi İşletme Bölümü ile sahip olduğu uluslararası ortak lisans (çift diploma) programıdır.  

İşletme Lisans Programı öğrencileri, Almanca dilinde eğitimin yanında iş hayatında yoğun olarak kullanılan İngilizce dilini de öğrenme imkânına sahiptirler.

Programın mezunları ulusal veya uluslararası firmalarda ya da devlet kurumlarında veya üniversitelerde kariyer yapabilirler.

İşletme Bölümü Lisans Programı ile ilgili akademik düzenleme ve faaliyetler, Alman partner üniversitelerimiz Bielefeld Üniversitesi ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile işbirliği içinde yürütülmektedir.

Bölümümüzün eğitim-öğretim, akademik ve araştırma etkinlikleri hakkında bilgi almak için bölümün resmi Facebook (@TAUisletme)Twitter (@TAUisletme)      ve Instagram (@tauisletme) hesaplarını takip edebilirsiniz.