Tüm Haberler

Schatt Decor Staj İmkanı

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi odası işbirliği ile Schatt Decor Werkstudium programı başlıyor...

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hakan Özdemir'in Prof. Dr. Erhan Özdemir ile birlikte yazdığı "İşletme Matematiği" kitabı yayınlanmıştır.

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hakan Özdemir'in Prof. Dr. Erhan Özdemir ile birlikte yazdığı "İşletme Matematiği" kitabı yayınlanmıştır.

İşletme Konferansı “2nd Annual Business Administration Conference (ABAC) on Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World”

İşletme Bölümünün, Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile birlikte Siemens Türkiye ve DAAD sponsorluğunda düzenlendiği “2nd Annual Business Administration Conference on Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World” başlıklı konferans 18-19 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.

2nd Annual Business Administration Conference (ABAC): Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World

Türk-Alman Üniversitesi (İstanbul) ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Bielefeld) tarafından organize edilen “The Second Annual Business Administration Conference (ABAC) on Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World” başlıklı konferans 18-19 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul’dan çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. 

Çevik Proje Yönetimi

2 Haziran 2021 Çarşamba günü Friterm A.Ş. Yalın Dönüşüm Koordinatörü ve Uçak Mühendisi Sayın Hakan Acar “Proje Yönetimi” dersi kapsamında lisans öğrencileri ile bir araya geldi ve “Çevik Proje Yönetimi” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Yatırım Malının Finansmanı/ 1999'dan Günümüze Bir Yolculuk

İşletme Finansı dersine 31.05.2021 tarihinde konuk olan Volvo Finansal Hizmetler Ülke Müdürü Semih Pala öğrencilerimize "Yatırım Malının Finansmanı/ 1999'dan Günümüze Bir Yolculuk" başlıklı online bir sunum gerçekleştirdi.

TAÜ ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FH Bielefeld) Arasında Yeni İş Birliği

İşletme Bölümünün Alman partner üniversitesi Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FH Bielefeld) tarafından DAAD desteğiyle yürütülen “Digital Mobil” isimli proje kapsamında, 2020-2021 Yılı Güz Döneminde İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programında “Kurumsal Öğrenme ve İnovasyon (Corporate Learning and Innovation)” dersi Türk-Alman Üniversitesinden 16, FH Bielefeld'den 26 yüksek lisans öğrencisinin katılımıyla dönem boyu çevrimiçi olarak Prof. Dr. Ela Sibel Bayrak Meydanoğlu, Prof. Dr. Natalie Bartholomäus  ve Prof. Dr. Jürgen Schneider tarafından birlikte verildi. 

Rekabette Tedarik Zinciri Bölümleri Yarışıyor

TEDAR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tuğrul Günal’ın, İşletme Lisans Programı “İşletmeye Giriş” dersi kapsamında 05.01.2021 tarihinde bölüm öğrencileri ile bir araya gelerek öğrencilerimize yapmış olduğu “Rekabette Tedarik Zinciri Bölümleri Yarışıyor” konulu sunumuna TEDAR Dergisinin 10. sayısında yer verildi. 

Rekabette Tedarik Zinciri Bölümleri Yarışıyor

İşletmeye Giriş Dersi kapsamında, 5 Ocak 2021 Salı günü Tedarik Zinciri Yönetimi Derneği (TEDAR) Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Günal, "Rekabette Tedarik Zinciri Bölümleri Yarışıyor" konulu bir çevrimiçi sunum gerçekleştirecektir. Google Meet üzerinden gerçekleşecek olan sunum, saat 13.30'da başlayacaktır.

Behavioral Finance and Financial Literacy

İşletme Bölümünün ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programının birlikte düzenlediği çevrimiçi seminer kapsamında 15 Aralık Salı günü saat 19.15'te Ata Portföy Genel Müdürü Mehmet Gerz “Behavioral Finance and Financial Literacy" üzerine bir sunum gerçekleştirecektir.

How to Create Competitive Advantage with Resilient Supply Chains

İşletme Bölümünün ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programının birlikte düzenlediği çevrimiçi seminer kapsamında 24 Aralık Perşembe günü saat 19.00'da TEDAR Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Günal “How to Create Competitive Advantage with Resilient Supply Chains" üzerine bir sunum gerçekleştirecektir.

Digital Design Thinking: Theory and Practice

İşletme Bölümünün ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programının birlikte düzenlediği çevrimiçi seminer kapsamında 7 Ocak 2021 Perşembe günü saat 19.00'da Prof. Dr. Esin Bozyazı “Digital Design Thinking: Theory and Practice" üzerine bir sunum gerçekleştirecektir.

Large Enterprises, Multicultural Work Environments, Leadership Styles, Start-ups: Q&A with a Senior Leader

İşletme Bölümünün ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programının birlikte düzenlediği çevrimiçi seminer kapsamında 12 Kasım 2020 Perşembe günü saat 19.00'da Dr. Stefan Stroppel "Large Enterprises, Multicultural Work Environments, Leadership Styles, Start-ups: Q&A with a Senior Leader" üzerine bir sunum gerçekleştirecektir.

Corporate Innovation Management - Strengths and Weaknesses

İşletme Bölümünün ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programının ortaklaşa düzenlediği çevrimiçi seminer kapsamında 22 Ekim 2020 Perşembe günü saat 19.00'da Sayın Dr. Ateş Erk “Corporate Innovation Management - Strengths and Weaknesses" üzerine bir sunum gerçekleştirecektir. Sunuma katılmak için:Zoom Meeting ID: 919 8405 3669Zoom Link: https://tau-edu-tr.zoom.us/j/91984053669

Business Intelligence and Agility in the Innovation Process

İşletme Bölümünün ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programının ortaklaşa düzenlediği çevrimiçi seminer kapsamında 15 Ekim 2020 Perşembe günü saat 19.00'da Sayın Doç. Dr. Taşkın Dirsehan “Business Intelligence and Agility in the Innovation Process" üzerine bir sunum gerçekleştirecektir.Sunuma katılmak için:ZOOM linki: https://lnkd.in/d_8g2wiZOOM Meeting ID: 914 1352 1866

İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programında Çift Diploma İmkânı

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim-öğretime başlayan Türk-Alman Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı (Tezli, İngilizce, İkinci Öğretim) ile Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uluslararası İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı (Tezli, İngilizce) arasında imzalanan çift diploma programı protokolü 10.06.2020 tarihinde YÖK tarafından onaylandı.

Digital Transformation in Business (theory/practice)

“1st Annual Business Administration Conference: Digital Transformation in Business” başlıklı konferansta sunulmuş olan akademik bildiriler kitap olarak yayınlandı.  

Türk-Alman Üniversitesi Kampüs Açılış Töreni

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Sn. Angela Merkel’in teşrifleri ile kampüsümüzün yeni binalarının açılışı 24.01.2020 günü gerçekleşti.

Çin Heyeti TAÜ’de

17 Aralık 2019’da Pekin’de bulunan University of Business and Economics (UIBE)‘den bir heyet, Türk-Alman Üniversitesi'ni ziyaret etti. Ziyarete üniversitenin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Wang Qiang, Bilimsel Araştırma Bölümünün müdür yardımcısı Prof. Dr. Wu Jun ve Uluslararası İlişkiler Birimi Müdür Vekili Anita Huo katıldı.

1st Annual Business Administration Conference

"1st Annual Business Administration Conference on Digital Transformation in Business" isimli işletme konferansı başarı ile gerçekleştirildi.