Tüm Haberler

Tag der Logistik

BVL Türkiye'den konuk konuşmacılar 18 Nisan Perşembe günü saat 10.00'da YDYO konferans salonunda "tedarik zinciri yönetimi" ve "SCOR modeli" hakkında bir seminer verecektir.

İşletme Konferansı “4th Annual Business Administration Conference: Diversity, Equality and Inclusion”

İşletme Bölümünün, Bielefeld Uygulamalı Bilimler ve Sanatlar Üniversitesi ile birlikte Siemens Türkiye ve DAAD sponsorluğunda düzenlediği “4th Annual Business Administration Conference: Diversity, Equality and Inclusion” başlıklı konferans 10 Kasım 2023 tarihinde Türk-Alman Üniversitesi Kampüsünde gerçekleşti.

Dördüncü Yıllık İşletme Konferansı: Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık

Siemens ve DAAD sponsorluğunda, Türk-Alman Üniversitesi ile Bielefeld Uygulamalı Bilimler ve Sanatlar Üniversitesi tarafından organize edilen “The Fourth Annual Business Administration Conference (ABAC): Diversity, Equality and Inclusion” başlıklı konferans 10 Kasım 2023 tarihinde Türk-Alman Üniversitesi’nde yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Dr. Moritz M. Botts, Arş. Gör. Ömer Hurmacı ile birlikte gerçekleştirdikleri çalışmanın sonuçlarını 2023 ICORIA Conference'da (Bordeaux, Fransa, 1 Temmuz 2023) sundu.

Dr. Moritz M. Botts, Arş. Gör. Ömer Hurmacı ile birlikte gerçekleştirdikleri çalışmanın sonuçlarını 2023 ICORIA Conference'da (Bordeaux, Fransa, 1 Temmuz 2023) sundu. Ayrıca bir workshop'ta yaklaşan çalışmalarını da anlattı.

İşletme Konferansı “3rd Annual Business Administration Conference: Sustainability in Business Management”

İşletme Bölümünün, Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile birlikte Siemens Türkiye ve DAAD sponsorluğunda düzenlendiği “3rd Annual Business Administration Conference: Sustainability in Business Management” başlıklı konferans, 18 Kasım 2022 tarihinde Siemens Kartal Kampüste gerçekleştirildi.

İşletme Bölümü Partneri Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile Ortak Akademik Çalışma İmkanları Üzerine Yürütülen Çalıştay

Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden 15 akademisyen ile İşletme ve İktisat Bölümü öğretim elemanları ortak akademik çalışma ve bilimsel proje yürütebilme imkanlarını değerlendirmek üzere  17.11.2022 tarihinde kampüsümüzde  gerçekleşen çalıştayda bir araya geldiler. 

3rd Annual Business Administration Conference: Sustainability in Business Management

Türk-Alman Üniversitesi ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından organize edilen “The Third Annual Business Administration Conference (ABAC) on Sustainability in Business Management” başlıklı konferans 18 Kasım 2022 tarihinde İstanbul’da yüz yüze gerçekleştirilecektir.

TAÜ İşletme Bölümü Lisans Programı Stratejik Yönetim dersi kapsamında Hamburg School of Business Administration'dan gelen misafir öğrenciler ile bölümümüz öğrencileri, "İstanbul'da Kurulmuş Olan Start-up'ların İş Modelleri" üzerine ortak bir çalışma gerçekleştirdiler.

TAÜ İşletme Bölümü Lisans Programı Stratejik Yönetim dersi kapsamında Hamburg School of Business Administration'dan gelen misafir öğrenciler ile bölümümüz öğrencileri, "İstanbul'da Kurulmuş Olan Start-up'ların İş Modelleri" üzerine ortak bir çalışma gerçekleştirdiler.

Schatt Decor Staj İmkanı

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi odası işbirliği ile Schatt Decor Werkstudium programı başlıyor...

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hakan Özdemir'in Prof. Dr. Erhan Özdemir ile birlikte yazdığı "İşletme Matematiği" kitabı yayınlanmıştır.

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hakan Özdemir'in Prof. Dr. Erhan Özdemir ile birlikte yazdığı "İşletme Matematiği" kitabı yayınlanmıştır.

İşletme Konferansı “2nd Annual Business Administration Conference (ABAC) on Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World”

İşletme Bölümünün, Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile birlikte Siemens Türkiye ve DAAD sponsorluğunda düzenlendiği “2nd Annual Business Administration Conference on Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World” başlıklı konferans 18-19 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.

2nd Annual Business Administration Conference (ABAC): Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World

Türk-Alman Üniversitesi (İstanbul) ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Bielefeld) tarafından organize edilen “The Second Annual Business Administration Conference (ABAC) on Digital Challenges and Strategies in a Post-Pandemic World” başlıklı konferans 18-19 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul’dan çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. 

Çevik Proje Yönetimi

2 Haziran 2021 Çarşamba günü Friterm A.Ş. Yalın Dönüşüm Koordinatörü ve Uçak Mühendisi Sayın Hakan Acar “Proje Yönetimi” dersi kapsamında lisans öğrencileri ile bir araya geldi ve “Çevik Proje Yönetimi” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Yatırım Malının Finansmanı/ 1999'dan Günümüze Bir Yolculuk

İşletme Finansı dersine 31.05.2021 tarihinde konuk olan Volvo Finansal Hizmetler Ülke Müdürü Semih Pala öğrencilerimize "Yatırım Malının Finansmanı/ 1999'dan Günümüze Bir Yolculuk" başlıklı online bir sunum gerçekleştirdi.

TAÜ ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FH Bielefeld) Arasında Yeni İş Birliği

İşletme Bölümünün Alman partner üniversitesi Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FH Bielefeld) tarafından DAAD desteğiyle yürütülen “Digital Mobil” isimli proje kapsamında, 2020-2021 Yılı Güz Döneminde İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programında “Kurumsal Öğrenme ve İnovasyon (Corporate Learning and Innovation)” dersi Türk-Alman Üniversitesinden 16, FH Bielefeld'den 26 yüksek lisans öğrencisinin katılımıyla dönem boyu çevrimiçi olarak Prof. Dr. Ela Sibel Bayrak Meydanoğlu, Prof. Dr. Natalie Bartholomäus  ve Prof. Dr. Jürgen Schneider tarafından birlikte verildi. 

Rekabette Tedarik Zinciri Bölümleri Yarışıyor

TEDAR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tuğrul Günal’ın, İşletme Lisans Programı “İşletmeye Giriş” dersi kapsamında 05.01.2021 tarihinde bölüm öğrencileri ile bir araya gelerek öğrencilerimize yapmış olduğu “Rekabette Tedarik Zinciri Bölümleri Yarışıyor” konulu sunumuna TEDAR Dergisinin 10. sayısında yer verildi. 

Rekabette Tedarik Zinciri Bölümleri Yarışıyor

İşletmeye Giriş Dersi kapsamında, 5 Ocak 2021 Salı günü Tedarik Zinciri Yönetimi Derneği (TEDAR) Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Günal, "Rekabette Tedarik Zinciri Bölümleri Yarışıyor" konulu bir çevrimiçi sunum gerçekleştirecektir. Google Meet üzerinden gerçekleşecek olan sunum, saat 13.30'da başlayacaktır.

Behavioral Finance and Financial Literacy

İşletme Bölümünün ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programının birlikte düzenlediği çevrimiçi seminer kapsamında 15 Aralık Salı günü saat 19.15'te Ata Portföy Genel Müdürü Mehmet Gerz “Behavioral Finance and Financial Literacy" üzerine bir sunum gerçekleştirecektir.

How to Create Competitive Advantage with Resilient Supply Chains

İşletme Bölümünün ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programının birlikte düzenlediği çevrimiçi seminer kapsamında 24 Aralık Perşembe günü saat 19.00'da TEDAR Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Günal “How to Create Competitive Advantage with Resilient Supply Chains" üzerine bir sunum gerçekleştirecektir.

Digital Design Thinking: Theory and Practice

İşletme Bölümünün ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programının birlikte düzenlediği çevrimiçi seminer kapsamında 7 Ocak 2021 Perşembe günü saat 19.00'da Prof. Dr. Esin Bozyazı “Digital Design Thinking: Theory and Practice" üzerine bir sunum gerçekleştirecektir.